Dziecięce fantazje

Cam00194
Imię dziecka:
Dominik
Wiek:
19
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

mukopolisacharydoza

Dominik cierpi na chorobę Sanfilippo – mukopolisacharydozę typ III. To bardzo rzadko występująca genetyczna choroba przemiany materii. Rozwój dziecka przebiega prawidłowo do 2 – 3 roku życia, dlatego tak trudno rozpoznać tę chorobę. Rozpoczyna się regresja rozwoju psychoruchowego. Dominik coraz słabiej chodzi, porusza się na wózku inwalidzkim, zanikają mu mięśnie, nie mówi, jest pampersowany, trzeba go karmić, czasami nawet rozdrabniać jedzenie.

Telewizor

Mimo tego, że Dominik nie umie już mówić, mama potrafi się z nim porozumieć. Chłopiec jest uczestnikiem Zespołu Rewalidacyjno – Wychowawczego. Tam widać, ze reaguje na obrazy. Mama bardzo chciałaby go stymulować właśnie obrazami, jasnymi, kolorowymi bajkami. Sama zajmuje się swoim jedynym, odchodzącym na zawsze dzieckiem. Nie stać jej na zakup telewizora, który pomógłby Dominikowi zostać z mamą dłużej.

Kino domowe

Mama chciałaby stymulować syna również dźwiękiem. Dominik dobrze reaguje na muzykę. Byłoby wspaniale, gdyby dźwięki otaczały go dzięki zestawowi kina domowego.