Dziecięce fantazje

Karol
Imię dziecka:
Karol
Wiek:
10
Województwo:
lubelskie
Choroba:

nowotwór dróg żółciowych

Wiosną 2013 r. lekarze wykryli u Karolka bardzo rzadki nowotwór dróg żółciowych. Guz wychodzi poza drogi żółciowe i znajduje się we wnęce wątroby. Przez pół roku chłopiec miał podawaną bardzo agresywną chemię. Guz się zmniejsza. Karol bardzo źle znosił chemię. Po jednej z pierwszych chemii był w krytycznym stanie. Przez kilka tygodni nic nie jadł. Podawano mu tylko kroplówki. Wystąpiła perforacja jelita. Chłopiec był podłączony do niezliczonej ilości rurek. Po każdej chemii Karol ma bardzo złe wyniki i musi mieć przetaczaną krew. Wystąpiło nadciśnienie. 170/140. Chłopiec musi mieć mierzone ciśnienie 3 razy dziennie. Karol ma założone 4 protezy w drogach żółciowych. Guz jest tak rozgałęziony, że nie można go usunąć. Trzeba by usunąć całą wątrobę. Lekarze nie wykluczają możliwości przerzutów do płuc i szpiku.

Traktor na akumulator FANTAZJA SPEŁNIONA

Koparki, traktory, kombajny, to ulubione zabawki Karola. Widzi je w swojej okolicy i fascynują go. Chłopiec marzy o dużym traktorze na akumulator, w którym mógłby jeździć ze swoim 10-letnim bratem Kubą.

Przenośne DVD FANTAZJA SPEŁNIONA

Karol bardzo  lubi oglądać bajki. Często jeden film mógłby oglądać bez przerwy, raz za razem. Uspokaja go to. Chłopiec chciałby mieć przenośny odtwarzacz DVD, który rozwiałby szpitalną nudę.