Dziecięce fantazje

20130520-114809
Imię dziecka:
Kacper
Wiek:
13
Województwo:
małopolskie
Choroba:

ostra białaczka limfoblastyczna

W maju 2013 r. zdiagnozowano u Kacpra nowotwór – ostrą białaczkę limfoblastyczną. Obecnie chłopiec przyjmuje drugi z sześciu protokołów chemii, która na szczęście działa. Po każdorazowym wlewie Kacper staje się nerwowy, wręcz agresywny i ma bardzo złe samopoczucie.

iPhone FANTAZJA SPEŁNIONA

Kacper niemal od półtora roku walczy z nowotworem – ostrą białaczką limfoblastyczną. Często przebywa w szpitalu na wlewach chemii. Tęskni za rodzicami, starszym bratem Szymonem i za kolegami. Nawet jak jest w domu, to ze względu na brak odporności spowodowany chorobą, a w zasadzie leczeniem, i tak nie może spotykać się z rówieśnikami, żeby nie złapać żadnej infekcji. Nawet drobna choroba może być dla niego groźna. Chłopiec marzy o telefonie z jabłuszkiem ;) czyli o iPhonie. Choć malec ma dopiero 7 lat, to doskonale orientuje się w możliwościach i różnicach pomiędzy smartfonami. Kacper marzy o nowoczesnym iPhonie 5S. Wie, że z takim urządzeniem nie tylko będzie mógł być w kontakcie z najbliższymi, ale również będzie mógł grać w gry, przeglądać Internet, czatować. iPhone to urządzenie naprawdę wielofunkcyjne, które zapewni chłopcu rozrywkę i poczucie bliskości z rodziną.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Kacper lubi gry komputerowe, zaczyna też trochę surfować po Internecie. Ten wirtualny świat odkrywa przed nim 15-letni brat Szymon. Kacper marzy o laptopie. Ma stary przenośny komputer, który bardzo wolno pracuje, zawiesza się, nie działa. Kiedy chłopiec jest w szpitalu, po chemii, taka złośliwość przedmiotów martwych wyjątkowo go denerwuje, wzmaga jego agresję. Laptop to jedyna rozrywka, jedyny „uspokajacz” dla Kacpra, jedyna rzecz, która pomaga mu przetrwać ciężkie chwile leczenia, walki z rakiem.

Łyżwy FANTAZJA SPEŁNIONA

Nasz marzyciel rozładowuje swoje napięcia jeżdżąc na łyżwach. Bardzo lubi to robić, jednak jego łyżwy są już za małe i jazda bardziej frustruje niż relaksuje.