Dziecięce fantazje

148983-407213136022123-1174593651-n-1
Imię dziecka:
Kacper
Wiek:
14
Województwo:
łódzkie
Choroba:

mięsak pęcherza moczowego.

Cymbergaj

W listopadzie 2012 r. zdiagnozowano u Kacpra nowotwór – mięsak prążkowano komórkowy embrionalny pęcherza moczowego. Po dwóch cyklach chemii okazało się, ze terapia nie działa. Podano chłopcu silniejszą chemię. W lutym 2013 r. wycięto guz, jednak nie wiadomo czy w całości. Przez miesiąc Kacper był poddawany naświetlaniom. Jest w trakcie 10 cyklowej chemioterapii, która się przedłuża ze względu na złe wyniki krwi. Kacper marzy, że jak wróci do domu ze szpitala, to będzie miał cymbergaja z dmuchawami. Kiedyś był z rodzicami i 9-letnim bratem Michałem, nad morzem i właśnie tam jak tylko mogli grali w cymbergaja. Od tamtych wakacji Kacper marzy, żeby mieć taką grę w domu i grać z Michałem kiedy im się tylko zamarzy.

Klocki Lego FANTAZJA SPEŁNIONA

Kacper bardzo lubi układać, budować z klocków. Jego ulubione to LEGO. Kiedy idzie do szpitala, do izolatki, wiadomo, że nie będzie mógł bawić się z innymi dziećmi, rodzice kupują mały zestaw LEGO, żeby ich najmłodszy syn nie nudził się, żeby choć trochę zapomniał o chorobie i leczeniu.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Kacper lubi gry komputerowe. Przed chorobą tylko patrzył, jak Michał gra. Teraz, kiedy wiele dni jest w szpitalu i komputer stanowi formę rozrywki, gra lepiej od brata ;) Kacper rozpoczął naukę w I kl., niestety w szpitalu. Po powrocie do domu nie pójdzie do szkoły. Będzie miał nauczanie indywidualne w domu, jeszcze przez wiele miesięcy, dopóki nie wyzdrowieje i nie odzyska odporności straconej w trakcie leczenia. Laptop pomoże mu również w nauce.