Dziecięce fantazje

Zdjecie0655
Imię dziecka:
Kamil
Wiek:
16
Województwo:
podkarpackie
Choroba:

 przepuklina oponowo-rdzeniowa

Kamil urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową czyli rozszczepem kręgosłupa, zakotwiczeniem rdzenia kręgowego wodogłowiem, pęcherzem neurogennym,  i brakiem ścięgna Achillesa w prawej stopie. Przeszedł już kilka operacji, m.in. wstawienie zastawki przeciw wodogłowiu. Ostatnio przeszedł poważną operację kręgosłupa – odkotwiczenie rdzenia kręgowego i nóżek, ponieważ ma problemy z poruszaniem się oraz operację przedłużenia ścięgien Achillesa. Po tych zabiegach czuje się lepiej, ale nie chodzi i jest cewnikowany.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Każdy kolejny pobyt w szpitalu wiąże się z tym, że Kamil nie może widywać się ze swoimi przyjaciółmi i rodzeństwem. Chłopiec ma 13-letniego brata Patryka i 7-letnią siostrę Martynkę, z którymi jest bardzo zżyty. Kamil marzy o laptopie, dzięki któremu mógłby rozmawiać i widywać się z nimi choćby przez Internet.

Quad

Kamil uwielbia wyścigi moto-crossowe, ale z powodu chorych nóg nie może jeździć nawet na rowerze, nie mówiąc o motorze. Dlatego marzy o quadzie, na którym mógłby usiąść i prowadzić go wyłącznie za pomocą rąk.