Dziecięce fantazje

Img-0029
Imię dziecka:
Dawid
Wiek:
15
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

miopatia nitkowata

Kiedy Dawid miał pół roku zdiagnozowano u niego miopatię nitkowatą. Jest to choroba atakująca i uszkadzająca mięśnie. Wciąż nie znaleziono na nią lekarstwa. Dodatkowo u Dawida wystąpiły problemy z oddychaniem, chłopiec przeszedł zabieg tracheotomii. Na noc chłopiec podłączany jest do respiratora. Dawid może się powoli poruszać, jednak niezbędna jest rehabilitacja. Chłopiec jest także podatny na infekcje.

Wyjazd do Barcelony na mecz FC Barcelona na stadionie Camp Nou

Dawid jest prawdziwym fanem piłki nożnej. Choroba uniemożliwia mu uprawianie tego sportu, jednak chłopiec uważnie śledzi losy swojej ulubionej drużyny piłkarskiej FC Barcelona. Jego największym marzeniem jest zobaczenie piłkarzy tego klubu na żywo na ich stadionie. Dlatego też marzy o wyjeździe do Barcelony, aby na stadionie Camp Nou obejrzeć mecz drużyny FC Barcelona.  

Smartfon FANTAZJA SPEŁNIONA

Dawid, jak większość jego rówieśników interesuje się nowinkami technicznymi. Marzy o nowoczesnym smartfonie. Dzięki telefonowi będzie w kontakcie z kolegami i koleżankami, kiedy nie będzie mógł chodzić do szkoły. Smartfon zapewni mu również dostęp do rozrywki. Na telefonie będzie mógł grać w gry oraz surfować po Internecie.

Strój bramkarza FC Barcelona FANTAZJA SPEŁNIONA

Dawid jest zagorzałym kibicem piłki nożnej. Jego ulubiony klub, to FC Barcelona. Ze względu na swoją chorobę chłopiec nie może biegać za piłką po boisku. Marzy mu się strój bramkarza jego ulubionej drużyny. Może nie będzie mógł zbyt często stanąć w nim na bramce, ale chociaż poczuje się jak prawdziwy piłkarz chodząc w nim na co dzień.