Dziecięce fantazje

Dsc0338-kopia
Imię dziecka:
Sandra
Wiek:
20
Województwo:
opolskie
Choroba:

fibromatoza złośliwa

 

W 2007 roku u Sandry zdiagnozowano fibromatozę złośliwą. Guz znajduje się w stopie. Przez dwa lata dziewczynka leczona była chirurgicznie, następnie zaczęła przyjmować chemię, niestety mało skuteczną. Po kolejnych dwóch latach dziewczynka zaczęła przyjmować chemię niestandardową, dzięki której guz został zmniejszony. Guz oraz liczne interwencje chirurgiczne spowodowały, że stopa Sandry jest mniejsza, zniekształcona. Ponadto chora noga rośnie szybciej i w tej chwili jest dłuższa od nogi zdrowej. Sandrze wszczepiono w kolano dwie płytki tytanowe, aby zapobiec asymetrii i skrzywieniu kręgosłupa. Jednak jak dotąd nie dało to spodziewanych efektów. Od stycznia 2014 roku dziewczynka zacznie leczenie radioterapią.

Laptop

Sandra jest osobą bardzo towarzyską. Pomimo złego samopoczucia dziewczynka chodzi do szkoły, ponieważ bardzo lubi otaczać się koleżankami, nie wyobraża sobie indywidualnego toku nauczania. Dziewczynka bardzo lubi czytać, szczególnie interesuje ją literatura fantastyczna. Próbowała także pisać swoje opowiadania, zaczęła prowadzić bloga, jednak możliwości techniczne jej starego komputera uniemożliwiły jej kontynuowanie pisania. Dlatego też dziewczynka marzy o laptopie, dzięki któremu mogłaby stworzyć własnego bloga oraz projektować różne strony internetowe. 

Wyjazd na koncert Justina Biebera

Muzycznym idolem nastoletniej Sandry jest Justin Bieber. Dziewczynka od bardzo dawna marzy o wyjeździe na jego koncert, aby mogła na żywo obejrzeć swoją ulubioną gwiazdę.