Dziecięce fantazje

Zdiecia-206
Imię dziecka:
Justyna
Wiek:
17
Województwo:
lubelskie
Choroba:

Guz Wilmsa

W grudniu minął rok jak Justynka rozpoczęła swoją walkę z nowotworem. Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia 2012 usłyszała straszną diagnozę - nowotwór nerki z przerzutami na płuca, wątrobę i węzły chłonne. Chemia przedoperacyjna, operacja usunięcia lewej nerki, podczas której i po której wystąpiły powikłania, chemia, radioterapia i znów chemia. Justynka bardzo źle znosi zabiegi chemioterapii.  W czasie intensywnego leczenia do domu wróciła zaledwie na jeden dzień.   Teraz Justyna i jej bliscy z niepokojem oczekują wyników badań i decyzji odnośnie dalszego leczenia.

Laptop

Jedną z fantazji Justynki jest własny laptop. Czas spędzony w czterech ścianach sali szpitalnej czy własnego pokoju dłuży się niesamowicie. Dziewczynka marzy o laptopie, dzięki któremu choć na moment zapomni, dzięki któremu długie chwile samotności staną się znośniejsze. 

Telewizor

Justyna chciałaby także mieć własny duży telewizor, takie prywatne „okno na świat”. Chciałaby móc w każdej chwili obejrzeć ulubiony program czy film, które choć na chwilę pomogą zapomnieć. 

Telefon komórkowy

Choroba drastycznie ograniczyła kontakty Justynki. Bardzo brakuje jej długich rozmów z przyjaciółmi, wieczornych SMS-ów. Jedną z fantazji dziewczynki jest dotykowy telefon komórkowy.