Dziecięce fantazje

Dscf0877
Imię dziecka:
Wiktoria
Wiek:
14
Województwo:
lubelskie
Choroba:

mukowiscydoza

W 2-miesiącu życia rozpoznano u Wiktorii mukowiscydozę. Mukowiscydoza jest chorobą przewlekłą, postępującą, nieuleczalną, znacznie pogarszającą jakość i długość życia. Dotyczy wielu narządów, manifestuje się przede wszystkim objawami przewlekłej choroby oskrzelowo-płucnej oraz zewnątrzwydzielniczą niewydolnością trzustki z następstwami  zaburzenia trawienia i wchłaniania pokarmów. W efekcie dochodzi do znacznego niedoboru masy ciała i wzrostu. Ze strony układu oddechowego główne objawy to: przewlekły, napadowy, nieefektywny kaszel, nawracające zapalenia oskrzeli i płuc. Dość szybko dochodzi do przewlekłej kolonizacji bakteryjnej i powstania zmian nieodwracalnych pod postacią rozstrzeni oskrzeli, włóknienia miąższu płucnego, marskości płuc, w końcu do niewydolności krążeniowo-oddechowej.

Poprzez inhalacje i drenaże, które wykonuje się kilka razy dziennie oczyszczają płuca. Niestety zajmuje to tyle czasu, że dzieci muszą zamienić zabawę i beztroskie życie na uciążliwe inhalacje i drenaże, które przedłużają im życie. Wskazana jest również rehabilitacja i ruch, jak największa aktywność fizyczna.

 

Konik Tawny 3 w 1 FANTAZJA SPEŁNIONA

Wikusia uwielbia koniki, bajki o nich. Odkąd zobaczyła w telewizji reklamę konika Tawny, który chodzi, imituje skok i rży i w dodatku ma lalkę Barbie w komplecie, o niczym innym nie mówi, tylko o tej zabawce. Prosi mamę, uroczo mrugając oczkami, żeby jej kupiła takiego konika. A mamę ściska w gardle, bo poza utrzymaniem dwójki dzieci, wydatki na leczenie są tak duże, że nie stać jej nawet na tak małe marzenie.

Sesja zdjęciowa FANTAZJA SPEŁNIONA

Wiktoria  chciałaby być modelką i jej największym marzeniem jest profesjonalna sesja zdjęciowa.