Dziecięce fantazje

P1060957
Imię dziecka:
Sebastian
Wiek:
21
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

nowotwór tkanki kostnej

Sebastian choruje od 12 lat. Początkowo w wieku 3 lat zdiagnozowano u niego raka jądra. Po usunięciu guza z jądrem i intensywnym leczeniu, choroba była w kilkuletniej remisji. Niestety w wieku 10 lat wykryto u niego zmianę na dziąśle. Kolejne 3 lata zajęło lekarzom postawienie odpowiedniej diagnozy. Okazało się, że jest to osteosarcoma, czyli złośliwy nowotwór tkanki kostnej. Guz w tym czasie rozrósł się do wielkości grejpfruta i spowodował przerzuty do płuc. Sebastian musiał mieć usuniętą część szczęki. Przez ostatnie lata walczy z kolejnymi wznowami zmian nowotworowych w płucach.

Laptop

Sebastian większość dzieciństwa spędził w szpitalach. Od lat poddawany jest ciągłej chemioterapii terapii i naświetlaniom co sprawia, że całe jego życie toczy się w szpitalu. Chłopiec marzy o laptopie, który pomógłby mu w kontakcie ze światem zewnętrznym oraz w nauce. Czasami także dostarczyłby trochę rozrywki w smutnej szpitalnej rzeczywistości. 

Telewizor

Sebastian marzy także o telewizorze ledowym do swojego pokoju, żeby podczas pobytów  w domu mógł oglądać swoje ulubione filmy na dużym ekranie.

Akcesoria piłkarskie

Sebastian jest wielkim fanem piłki nożnej. Kiedy tylko siły mu na to pozwalają lubi wyjść na boisko i pograć choć chwilę. Jego marzeniem są nowe korki Nike Mercurial i strój Borussi Dortmund.