Dziecięce fantazje

2013-08-01-20-57-06-2
Imię dziecka:
Adrian
Wiek:
24
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Choroba:

dystrofia mięśniowa

Choroba uaktywniła się u Adriana dość późno, bo w wieku 8 lat. Gdy miał 10 lat u po wielu nietrafionych diagnozach okazało się,  że Adrian cierpi na genetyczną chorobę – zanik mięśni typu Duchenne’a. Mimo intensywnej rehabilitacji po dwóch latach chłopiec przestał chodzić i porusza się na wózku inwalidzkim. Dodatkowo pojawiły się problemy z sercem. Adrian leczony jest kardiologicznie z powodu kardiomiopatii rozstrzeniowej. Bezustannie poddawany jest rehabilitacji opóźniającej postęp choroby.

Wycieczka do ZOO we Wrocławiu

Adrian uwielbia zwierzęta. Jego największym hobby jest przyroda. Chłopiec ma nauczanie indywidualne w szkole, ale na dodatkowe lekcje biologii uczęszcza ze swoją klasą. W wolnych chwilach bardzo lubi bawić się ze swoim psem. Adrian lubi podglądać zwierzęta z bliska, nie tylko te żyjące na wolności, ale również te egzotyczne. Bydgoskie ZOO jest mu dobrze znane. Największym marzeniem chłopca jest zwiedzenie ogromnego ogrodu zoologicznego we Wrocławiu z nieopisaną ilością dzikich mieszkańców.

Aparat fotograficzny

Adrian jest zafascynowany przyrodą i  życiem zwierząt. Często udaje mu się zaobserwować niezwykłe sceny. W takich momentach chciałby je uwiecznić. Stąd marzenie o aparacie cyfrowym.