Dziecięce fantazje

084
Imię dziecka:
Filip
Wiek:
19
Województwo:
pomorskie
Choroba:

przepuklina oponowo-rdzeniowa

Filip urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem i neurogennym pęcherzem. Wkrótce okazało się także, że ma jedną nerkę i nie widzi na prawe oko. Chłopiec porusza się na wózku, co nie przeszkadza mu normalnie żyć. Filip jest uczniem szkoły zawodowej, gra w koszykówkę na wózkach, prowadzi dyskoteki. Byłby jeszcze bardziej aktywny, gdyby nie otaczające go ze wszystkich stron bariery architektoniczne. 

Tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

Filip jest bardzo towarzyskim, ciekawym świata chłopakiem. Uwielbia chwile spędzane z przyjaciółmi. Jego fantazją jest tablet, który pozwoli mu ominąć wiele barier.  

Łóżko FANTAZJA SPEŁNIONA

Progi, brak podjazdów – do tego Filip już się przyzwyczaił, choć wciąż nie przestaje mieć nadziei. Marzenia Filipa są też jednak dużo prostsze. Chłopak marzy o dwóch wyższych, drewnianych łóżkach z barierkami  – dla siebie i swojego „leżącego” brata, z którym dzieli pokój.  O rok młodszy Dominik urodził się z mózgowym porażeniem  dziecięcym. Jest niewidomy, nie mówi, ma padaczkę. Dwa przystosowane dla niepełnosprawnych łóżka – tak niewiele a tak wiele jednocześnie…