Dziecięce fantazje

Bibi
Imię dziecka:
Franciszek
Wiek:
10
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Choroba:

ostra białaczka limfoblastyczna

Franek zachorował w październiku ubiegłego roku. Bóle brzuszka i nóżek, brak apetytu – zaniepokojeni rodzice zgłosili się do lekarza. Szereg badań i diagnoza… Chłopiec jest już po drugim bloku chemioterapii. Od października był w domu może dwa tygodnie. Teraz to szpital jest drugim jego domem, domem, do którego trudno przywyknąć. Zabiegi, niepewność, nuda i tęsknota za malutką, 2-miesięczną siostrzyczką Marią. Przed Frankiem jeszcze długie leczenie, na szczęście organizm chłopca bardzo dobrze reaguje na chemię.

Wyjazd do Disneylandu

Największą fantazją Franka jest wyjazd do baśniowej, wolnej od trosk krainy Disneya. Chłopiec marzy o spotkaniu z Daisy i Myszką Miki. Ulubieni bohaterowie w radosnym, pełnym kolorów świecie. Zabawa i beztroski śmiech – tego Frankowi brakuje dziś najbardziej.

Rower

Franek, jak każdy mały mężczyzna uwielbia pojazdy… wszystkie możliwe. Nigdzie, nawet w szpitalu, nie rozstaje się z ukochanym jeździkiem. Na wiosnę planuje stanąć przed nowym wyzwaniem. Chce nauczyć się jazdy na rowerze. Jego marzeniem jest piękny nowy rower i  kask. Chciałby pojechać daleko, przed siebie…