Dziecięce fantazje

Piknik-3
Imię dziecka:
Magdalena
Wiek:
16
Województwo:
dolnośląskie
Choroba:

mięsak Ewinga

Rok temu po trzech biopsjach u dziewczynki zdiagnozowano mięsaka Ewinga. Jest to złośliwy nowotwór kości, który najczęściej występuje u dzieci. Magdalena przeszła chemię przedoperacyjną, wycięcie guza i wstawienie endoprotezy stawu kolanowego nogi prawej. W płucach lekarze wykryli 10 przerzutów, ale po chemioterapii znaleziono 5 ognisk. Została podjęta decyzja o torakotomii lewostronnej i usunięciu trzech zmian w płucach. Po operacji dziewczynka przeszła 27 cykli radioterapii, ale czekają ją kolejne naświetlania. Obecnie u Magdaleny występuję jedna zmiana w płucach i lekarze skłaniają się do kolejnej torakotomii.

Mały laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Dziewczynka często odwiedza szpital w Warszawie. Babcia pożycza jej wtedy swój służbowy duży laptop. Magdalenie marzy się dziewczęcy mały, różowy laptop, który będzie wygodniejszy w użytkowaniu. 

Aparat kompaktowy z dużym zoomem

Magdalena bardzo kocha zwierzęta i naturę. Bardzo lubi spacerować i przyglądać jej się z bliska. Pragnieniem dziewczynki jest aparat z dużym zoomem, by móc fotografować przyrodę oraz zwierzęta. 

Wydanie opowiadania

Największym marzeniem dziewczynki jest zostać weterynarzem. W domu posiada duży zwierzyniec między innymi królika, chomika, rybki, dwa psy. Zwierzęta pomagają jej nie myśleć o chorobie. Jej drugą pasją jest pisanie zabawnych opowiadań o swoim piesku. Bardzo chciałaby, aby ktoś wydał jej opowiadania.