Dziecięce fantazje

P5310042
Imię dziecka:
Magdalena
Wiek:
21
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Choroba:

mukowiscydoza

Mukowiscydozę, genetyczną ciężką, postępującą chorobę zdiagnozowano u Magdy niemal po urodzeniu, bo w wieku 8 miesięcy. Dziewczyna ma obie postaci tej choroby czyli płucną i brzuszną. W płucach zlega śluz i dlatego niezbędne są codzienne inhalacje i drenaże. Stłuszczenie wątroby zmusza do diety i przyjmowania leków. Poza tym Magda cierpi na przewlekłe zapalenie zatok, nieżyt nosa, ma wadę wzroku i skrzywienie kręgosłupa. Przeszła zabieg usunięcia polipów z nosa i policzka.

Laptop z myszką FANTAZJA SPEŁNIONA

Magda uwielbia taniec i modę, ale jak każda nastolatka dużo czasu poświęca na przeglądanie Internetu i gry komputerowe. Największym marzeniem dziewczyny jest laptop z myszką. Laptopa będzie mogła zabrać ze sobą do szpitala czy na turnus rehabilitacyjny. A tam taki sprzęt pomoże Magdzie w zwalczeniu szpitalnej nudy.

Spotkanie z Jula, Sylwią Grzeszczak lub Ewą Farna

Magda bardzo lubi taniec i muzykę. Jej ulubionymi piosenkarkami są Jula, Sylwia Grzeszczak i Ewa Farna. Dziewczyna bardzo chciałby spotkać się z jedną z nich, porozmawiać, poznać bliżej. Fascynuje ją praca wokalistek, skąd biorą pomysły na teksty. Chciałaby wiedzieć o nich jak najwięcej.