Dziecięce fantazje

Szpital-2013
Imię dziecka:
Natalia
Wiek:
15
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

białaczka limfoblastyczno szpikowa

Pierwszy raz Natalia zachorowała w 2010 r. po półtorarocznym leczeniu białaczka została pokonana. W połowie 2013 r. nastąpił nawrót choroby w postaci białaczki szpikowo mózgowo narządowej. W styczniu 2014 r. odbył się przeszczep szpiku kostnego i teraz czeka Natalkę długa rekonwalescencja.

Telewizor

Natalia większość czasu spędza w swoim pokoju, osłabiona po chemii. Jej rozrywką jest laptop i telewizja. Dziewczynka marzy o własnym telewizorze.

Laptop z kamerką

Laptop i telewizja to w tej chwili cały świat Natalki. Dziewczynka od czerwca zeszłego roku przebywa niemal bez przerwy w szpitalu. Miesiąc temu przeszczepiono jej szpik kostny. Obecnie Natalka jest w izolatce. Lekarze sprawdzają czy szpik się przyjął i być może już niedługo dziewczynka wróci do domu. Spędzi tam 100 dni bez wychodzenia i bez kontaktu z kimkolwiek, żeby zmniejszyć ryzyko odrzutu. Laptop, który ma jest już bardzo wysłużony i nie działa jak trzeba. Natalia marzy o nowym laptopie z wbudowaną kamerką, żeby mogła rozmawiać z koleżankami, których tak długo nie widziała.