Dziecięce fantazje

Dsc-0476
Imię dziecka:
Weronika
Wiek:
14
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

przepuklina oponowo-rdzeniowa

Do ósmego miesiąca ciąży wszyscy wierzyli, że Weronika urodzi się zdrowa. Niestety… dziewczynka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, neurogennym pęcherzem, zniekształceniami żeber, kręgosłupa i stóp. Dodatkowo lekarze stwierdzili agenezję lewej nerki. Pierwszą operację Weronika przeszła w dniu narodzin, kolejną siedem dni później, potem były następne. Dwukrotnie stabilizowano prętami kręgosłup dziewczynki, przeszła także kilka operacji stóp. Weronika porusza się na wózku, ma nieruchome stawy kolanowe. 

Wyjazd nad polskie morze

Weronika nigdy nie widziała morza. Przymyka oczy i wyobraża sobie dotyk piasku, szum fal i ten zapach… Dziewczynka marzy o spędzeniu z najbliższymi kilku cudownych dni nad polskim morzem. Zamki z piasku, muszelki, bursztyny i beztroska zabawa ze starszą o dwa lata siostrą –Wiktorią, opalanie z mamą i wygłupy z tatą – o tym marzy Weronika.

Tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

Życie Weroniki to nieustające pobyty w szpitalach i na oddziałach rehabilitacyjnych. Tu czas płynie zdecydowanie wolniej. Jedną z fantazji dziewczynki jest tablet, dzięki któremu pozostanie w kontakcie z bliskimi i który pozwoli jej przenieść się do wolnego od nudy i trosk świata filmów i gier.

Udział w koncecie Violetty FANTAZJA SPEŁNIONA

Jak większość dziewczynek w swoim wieku Weronika uwielbia lalki Monster High. Bardzo chciałaby mieć kilka nowych lalek. Wymarzyła też sobie ubrania i akcesoria z ich wizerunkami.