Dziecięce fantazje

Wp-000018
Imię dziecka:
Jakub
Wiek:
15
Województwo:
lubuskie
Choroba:

wada serca

Jakub urodził się z niedorozwojem lewej komory serca, wadą HLHS, co oznacza, że żyje z połową serca. Dwa lata temu zdiagnozowano uszkodzenia węzła zatokowego. Kuba przeszedł trzy ablacje serca jest to zabieg, mający na celu zniszczenie lub odizolowanie obszaru serca, który powoduje powstawanie arytmii. Dodatkowo chłopiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Nie chodzi, nie siedzi samodzielnie. Porusza się na wózku inwalidzkim. Obecnie Kuba jest na lekach i czeka na wszczepienie stymulatora. Chłopiec fascynuje się matematyką.  

Poznanie Kamila Stocha FANTAZJA SPEŁNIONA

Kuba nie lubi oglądać bajek, ani rysować. Jego największą pasją są skoki narciarskie. Ogląda je kiedy tylko jest to możliwe. Największym idolem chłopca jest Kamil Stoch. Pragnieniem Kuby jest poznanie swojego bohatera. 

Markiza balkonowa FANTAZJA SPEŁNIONA

Z uwagi na stan zdrowia i ograniczenia w wychodzeniu na dwór podczas słonecznej pogody oraz na nadwrażliwość słuchową, rodzice chcą Kubie stworzyć na balkonie oazę zieleni z zadaszeniem. Kuba mieszka na ostatnim piętrze, balkon jest duży i bardzo nasłoneczniony i aby bezpiecznie mógł przebywać na zewnątrz niezbędna jest markiza balkonowa. Pozwoli ona na stworzenie miejsca dla Kuby, gdzie będzie mógł bezpiecznie przebywać na powietrzu, korzystać z huśtawki do terapii. Kuba porusza się na wózku inwalidzkim. Z tego powodu ma pewne ograniczenia w przemieszczaniu się i z dostępem do różnych miejsc. Stworzenie takiego miejsca na balkonie pozwoli Kubie wyjść z czterech ścian.