Dziecięce fantazje

Maciej-zurawski
Imię dziecka:
Maciej
Wiek:
18
Województwo:
dolnośląskie
Choroba:

guz mózgu

W lutym 2006 r. zdiagnozowano u Maćka nowotwór mózgu - glejak. Jest to guz nieoperacyjny, umiejscowiony w odcinku szyjnym rdzenia kręgowego. Po rocznej chemioterapii ustał progres choroby. W kwietniu 2013 r. nastąpił nawrót choroby. Rak zaatakował układ nerwowy, spowodował martwicę nerwu wzrokowego oka lewego, problemy z poruszaniem się i utrzymywaniem równowagi. Od maja 2013 r. podawane są co 2 tygodnie dawki chemii. W lutym 2014 r. badania obrazowe wykazały nowe przerzuty do mózgu i kręgosłupa. Chemia nie działała. Choroba szybko postępuje. Maciek nie chodzi, nie może utrzymać pozycji pionowej, samodzielnie nie jest w stanie siedzieć. Chemia została zmieniona. Teraz rodzice czekają na rezonans, który pokaże czy terapia jest skuteczna.

Tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

Obecnie Maciek nic nie może. Nie może chodzić, stać, nawet samodzielnie nie siedzi, musi być podpierany. Do póki choroba nie ustąpi, nie będzie mógł się bawić jak kiedyś. Wielkim marzeniem Maćka jest tablet. To jedyny sprzęt, który mógłby zająć chłopca, jedyna rzecz,  lekka i zajmująca czas, którą mógłby się pobawić i zapomnieć o szpitalnej nudzie i bólu.

Robot LEGO

Maciek bardzo lubi klocki Lego. Interesuje się też techniką, elektroniką. Bardzo ciekawią go roboty Lego. Maciek marzy o takim robocie do samodzielnego montażu, który można samemu zaprogramować i sterować za pomocą komputera.

Mecz i spotkanie z piłkarzami FC Barcelona

Największą pasją Maćka jest piłka nożna. A jego ukochaną drużyna – FC Barcelona. Mimo ciężkiej choroby, pogarszającego się stanu zdrowia, chłopiec nie traci pozytywnego nastawienia do życia, do świata. Wierzy, że niebawem sam wybiegnie na boisko. Jego największym marzeniem jest obejrzenie na żywo meczu ulubionego klubu FC Barcelona i spotkanie z zawodnikami, najchętniej na stadionie Camp Nou.