Dziecięce fantazje

20140404-090756
Imię dziecka:
Izabela
Wiek:
10
Województwo:
lubelskie
Choroba:

nowotwór mózgu

2 lata temu Izabela trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Lekarze zdiagnozowali guza mózgu. Została podjęta decyzja o natychmiastowym wycięciu guza. Następstwem operacji jest wystąpienie wodogłowia, padaczka i porażenie czterokończynowe. Niestety guz szybko odrósł  i była potrzebna kolejna operacja.  Obecnie Izabela ma wszczepioną zastawkę, która kontroluje szybkość odsączania się płynu i zapobiegaj jej cofnięciu. Zastawka u dziewczynki często się zatyka i psuje. Skutkiem wszczepienia zastawki jest cofnięcie rozwojowe. Dziewczynka jest w trakcie leczenia chemoterapią. Dzięki pracy rehabilitantów u Izabeli nastąpiła poprawa i występuje jedynie porażenie prawostronne. Dziewczynka ze skutkami  pierwszej operacji zmaga się do dziś. 

Program „Mówiące obrazki”

Iza jest wesołym dzieckiem i często się uśmiecha. Niestety, z powodu swojego upośledzenia nie mówi i jest pod ścisłą kontrolą psychologa. Lekarz poradził mamie program komputerowy „Mówiące obrazki”. Program ten pomoże Izabeli ukształtować mowę i rozwinąć koordynację wzrokowo–słuchową. Połączenie kolorowych plansz, animacji i naturalnych odgłosów otaczającego świata wspomoże terapię, której jest poddawana dziewczynka. 

Laptop

Izabela potrzebuje laptopa do terapii, aby móc dalej się rozwijać. Mogłaby go również zabierać ze sobą do szpitala, by móc dalej ćwiczyć.