Dziecięce fantazje

Dscf4468
Imię dziecka:
Oliwia
Wiek:
17
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

Klątwa Ondyny

U Oliwii zbyt późno została postawiona prawidłowa diagnoza, bo dopiero w wieku 8 lat. Wtedy urodziła się jej siostrzyczka Maja, u której również zdiagnozowano tę samą chorobę. Dziewczynka przez dwa lata krążyła między domem a szpitalem. Niestety doszło do poważnego niedotlenienia mózgu i skończyło się na rurce tracheotomijnej oraz wspomaganiu respiratorem. W szpitalu stwierdzono zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji inaczej nazywany Klątwą Ondyny. Jest to bardzo rzadka choroba, uwarunkowana genetycznie i potencjalnie śmiertelna. Podstawowym objawem zespołu jest niewydolność oddechowa, przede wszystkim podczas snu oraz zaburzenia kontroli oddychania. Występują dysfunkcje autonomicznego układu nerwowego. Dziewczynka zmaga się też z padaczką. Oliwia jest sprawna umysłowo, ale nie mówi i nigdy nie będzie mówić. 

Komunikator Go Talk 9+ FANTAZJA SPEŁNIONA

Oliwia nie mówi i nigdy nie będzie mówić. Kiedy chce komuś coś „powiedzieć, przekazać informację musi pokazać ją za pomocą gestów. Komunikator Go Talk 9+ pozwala nagrać i odtworzyć do 45 komunikatów. W programie Boardmaker można wykonywać plansze, których używa się w komunikatorze. Komunikator ułatwi dziewczynce komunikację z najbliższym otoczeniem. Nie trzeba pokazywać jak wiele dobrego wniesie to w życie Oliwii.

Program do komunikacji FANTAZJA SPEŁNIONA

Największym marzeniem Oliwii jest możliwość porozumiewania się z najbliższymi. Bardzo się denerwuje i płacze kiedy chce coś powiedzieć. Frustracja dziewczynki będzie narastać z braku prawidłowej komunikacji. Pragnieniem Oliwii jest móc pracować z programem typu Mówik, wspierającym komunikację alternatywną. Pomoże on dziewczynce w dalszym rozwoju.

Tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

Oliwia potrzebuje tableta do terapii, by móc się dalej rozwijać. Dzięki niemu będzie mogła pracować ze specjalistycznymi programami do nauki oraz komunikacji alternatywnej.