Dziecięce fantazje

Zdjecie083
Imię dziecka:
Filip
Wiek:
5
Województwo:
małopolskie
Choroba:

chłoniak Hodgkina

W zeszłym roku chłopiec źle się poczuł i trafił do szpitala z diagnozą chłoniak Hodgkina. Jest to choroba nowotworowa układu chłonnego, inaczej zwaną ziarnicą złośliwą. W szpitalu podjęto natychmiastowe leczenie. Obecnie Filip ma za sobą cztery cykle chemii i czterotygodniową radioterapię. Lekarze zalecili przerwę we wlewach i naświetlaniach. Filip przez chorobę bardzo się zmienił. Stał się dzieckiem spokojnym, osowiałym i trochę wycofanym. Chłopiec dużo czasu sam spędza na zabawie. Mama mówi o nim „mały dorosły”.

Aparat cyfrowy FANTAZJA SPEŁNIONA

Marzeniem Filipka jest aparat cyfrowy, który pomoże mu zapamiętać wesołe chwile w życiu.

Tablet FANTAZJA SPEŁNIONA

Filip przez większość czasu przebywa w szpitalu i bardzo tęskni za najbliższymi. Marzeniem Filipka jest tablet, który przeniesie go w świat gier i bajek, a zarazem pomoże zapomnieć o chorobie.

Rower czterokołowy FANTAZJA SPEŁNIONA

Na osiedlu, na którym mieszka chłopiec wiele dzieci jeździ na swoich rowerach. Filip z powodu choroby na razie nie może korzystać z roweru. Chłopiec pragnie, że jak wyzdrowieje będzie tak samo jeździł jak jego mali przyjaciele z podwórka. Nowy rower pomógłby mu zrealizować jego pragnienie. Filip na razie umie jeździć na rowerze czterokołowym i dlatego przydałby mu się rower czterokołowy z możliwością odkręcenia tylnych kółek. Dzięki nowemu rowerowi mógłby szybko nauczyć się jazdy na dwóch kółkach.