Dziecięce fantazje

DSC08410
Imię dziecka:
Maja
Wiek:
14
Województwo:
dolnośląskie
Choroba:

ostra białaczka limfoblastyczna

Niemal 5 lat temu Maja zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Leczenie chemią i radioterapia przyniosły efekty. Niestety w 2011 r. nastąpiła wznowa i w 2012 r. przeszczepiono dziewczynce szpik. Od tamtej pory Maja nieustannie walczy z różnymi powikłaniami, szpik nadal nie pracuje. Najpierw był ostry graft GVHD czyli choroba przeszczep przeciwko gospodarzowi – szpik dawcy walczy z komórkami biorcy i niszczy je. Poza tym dziewczynka ma pancytopenię – niedobór wszystkich potrzebnych składników krwi, osteoporozę ze złamaniem kompresyjnym kręgosłupa, zakrzepicę nóg, porażenie nerwów obwodowych po wycięciu krwiaka mózgu i wodniaka przymózgowego, Maja od dwóch lat nie stoi i nie chodzi.

Wyjazd do Disneylandu

Największym marzeniem Mai jest wyjazd do Disneylandu. Nie ma dnia, żeby nie wspominała o tym parku rozrywki. Dziewczynka pragnie spotkać się z księżniczkami i innymi postaciami z bajek i filmów Disneya. Pragnie skorzystać ze wszystkich atrakcji. Mama Mai mówi, że taki wyjazd zrekompensowałby jej córce te 4 lata walki o zdrowie, walki o życie.

Laptop

Marzeniem Mai jest różowy laptop, który ułatwi jej odrabianie pracy domowej i będzie źródłem rozrywki. Kiedy dziewczynka przebywa w szpitalu i nudzi się, chętnie korzysta z laptopa mamy, żeby sobie pograć i oglądać filmy. Jednak laptop mamy jest stary, wolny i czarny. A Maja marzy o nowoczesnym, różowym sprzęcie.

Domek dla Pet Shopów

Maja wprost uwielbia małe zwierzątka z serii Littliest Pet Shop. Ma ich całkiem sporo. Zwierzaczki są małe i można je wszędzie ze sobą zabrać, na każde badanie i każdy zabieg. Dziewczynka marzy o dużym domku dla swoich pupili.