Dziecięce fantazje

Joasia1
Imię dziecka:
Joanna
Wiek:
18
Województwo:
małopolskie
Choroba:

rozszczep kręgosłupa

Joasia urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Schorzeniu towarzyszy wiele innych wad, do których należą wodogłowie, pęcherz neurogenny, deformacja stóp i skrzywienie kręgosłupa. Dziewczynka głównie porusza się na wózku aktywnym. Na krótkich odcinkach chodzi o kulach, ale szybko się męczy. Na nogi stanęła dopiero, gdy skończyła 5 lat. Joasia ma niespełna 12 lat i przeszła już 10 operacji. Niecały rok temu u dziewczynki zdiagnozowano mutyzm wybiórczy, będący w spectrum autyzmu. Zaburzenie polega na problemach z komunikacją werbalną. Joasia poza najbliższymi rozmawia jedynie z wybranymi osobami według nieznanego klucza. Dziewczynka z powodu swojej choroby i niepełnosprawności jest pod opieką kilku lekarzy różnych specjalności. 

Koncert Violetty FANTAZJA SPEŁNIONA

Największym marzeniem dziewczynki jest koncert argentyńskiej bohaterki serialu, Violetty. Pragnieniem Joasi jest poznanie jej osobiście. Dziewczynka jest zagorzałą fanką serialu. Codziennie w telewizji  śledzi  losy swoich bohaterów i zbiera wszystkie gadżety związane ze swoją ulubioną bohaterką. Koncert i spotkanie z piosenkarką dałyby Joasi wiele radości i spełnienie jej największego marzenia. 

Zakupy ze stylistą

Joasia porusza się głównie na wózku, jednak jak każda dziewczynka chciałaby ładnie wyglądać. Jej wielkim pragnieniem są zakupy ze stylistą, który nauczyłby ją jak dobierać ubrania, by dobrze wyglądać na co dzień i od święta