Dziecięce fantazje

Dominika
Imię dziecka:
Dominika
Wiek:
20
Województwo:
kujawsko-pomorskie
Choroba:

ostesarcoma

W grudniu dziewczynkę rozbolało prawe kolano. Z początku lekarze uważali, że jest to ból rosnących kości. Szczegółowa tomografia wykazała jednak zmianę o wielkości 12 cm w prawej kości udowej. Zmiana okazała się złośliwym nowotworem tkanki kostnej. Dominika została od razu wysłana do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie bezzwłocznie podjęto chemioterapię. W maju dziewczynka przeszła operację wycięcia guza. Ma za sobą również zabieg wszczepienia endoprotezy. Obecnie u Dominiki lekarze wykryli przerzuty do płuc. 

Obiektyw

Dominka interesuje się fotografią. Fotografuje wszystko. Dziewczyna ma już lustrzankę. Jej marzeniem jest dobry obiektyw. Dzięki nowemu obiektywowi Dominika będzie mogła robić lepsze zdjęcia oraz będzie mogła rozwijać swoją pasję i umiejętności.

Laptop

Dominika potrzebuje laptopa do nauki. Z powodu choroby, dziewczynka wykonuje większość prac domowych na komputerze, które potem przesyła do szkoły. Laptop będzie mogła również zabierać w długą podróż do szpitala w Warszawie, do którego jeździ co dwa tygodnie. Dzięki niemu również będzie mogła w trakcie pobytu na leczeniu oglądać filmy i grać w gry.