Dziecięce fantazje

Sam-5044
Imię dziecka:
Igor
Wiek:
6
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

medulloblastoma

U Igora w 9 miesiącu życia zdiagnozowano wodogłowie. Lekarze wszczepili chłopcu zastawkę, która pozwala kontrolować obniżenie ciśnienia w układzie komorowym i objętość przepływającego płynu. Z powodu wodogłowia Igor ma problemy z poruszaniem się. Mając 2,5 roku chłopiec zaczął źle się czuć. Na początku podejrzewano uszkodzenie zastawki, ale tomografia komputerowa wykazała guza lewej półkuli móżdżku. U Igora wykonano operację usunięcia guza. Operacja się udała i guz został wycięty w całości. Chłopiec przeszedł również leczenie chemią, które trwało 1,5 roku. Niestety po trzech miesiącach od zakończenia terapii nastąpiła wznowa. Igor ponownie został skierowany na chemioterapie, gdzie przeszedł 4 cykle. Ma za sobą również 30 naświetlań. Obecnie chłopiec jest na chemii podtrzymującej, ale przed nim jeszcze długa rehabilitacja. 

Samochód na akumulator FANTAZJA SPEŁNIONA

Igor jest bardzo wesołym dzieckiem z bardzo bujną wyobraźnią. Uwielbia zwierzęta, a w domu ma dwa króliki i psa. Lubi spędzać czas na dworze. Namawia swoją mamę na zakup malucha, by móc wozić nim swoją rodzinę. Największym marzeniem chłopca jest samochód na akumulator, który będzie mógł sam prowadzić. Najlepiej, żeby autko poruszało się do tyłu, do przodu oraz skręcało w prawo i w lewo 

Konsola PlayStation z grami FANTAZJA SPEŁNIONA

Igor przed chorobą często odwiedzał swojego kuzyna, gdzie grał na konsoli telewizyjnej. Obecnie z powodu choroby chłopiec przebywa w domu. Chciałby mieć własną konsolę, by móc w każdej chwili na niej zagrać. Czas spędzony na grach umili Igorowi samotne chwile w domu.