Dziecięce fantazje

1959600-573554569407229-455171983-n
Imię dziecka:
Szymon
Wiek:
20
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

wada serca, zespół Downa

U Szymona po urodzeniu zdiagnozowano Zespół Downa z wrodzoną wadą serca polegającą na ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej. Lekarze przeprowadzili zbieg korekcji wady serca w warunkach krążeniach pozaustrojowego. Operacja nie odbyła się bez komplikacji i wystąpiło zatrzymanie akcji serca oraz osłabienie odporności. Chłopiec łapie przeróżne infekcje i między innymi, mimo szczepienia, zachorował na pneumokoki. Szymonek jest upośledzony w stopniu umiarkowanym i ma stwierdzone 40% ubytku słuchu. Chłopiec zmaga się również z chorobą Hirschsprunga. To rzadka, uwarunkowana genetycznie choroba jelit. Charakterystyczną cechą tej choroby jest brak zwojów nerwowych w jelicie, co prowadzi do zalegania i odkładania się pożywienia na ścianach narządu. Z powodu choroby Szymon sam się nie wypróżnia i musi mieć codziennie robioną lewatywę. Chłopca czeka operacja przywrócenia prawidłowego funkcjonowania dolnego odcinka układu pokarmowego. Szymon ma również astygmatyzm i nosi okulary korekcyjne. Dodatkowo chłopiec choruje na niedoczynność tarczycy i musi przyjmować codziennie leki.

Radiomagnetofon lub wieża z CD FANTAZJA SPEŁNIONA

Szymon do niedawna nic nie mówił. Dzięki specjalnej terapii zaczął wypowiadać pierwsze słowa. Chłopieć dojeżdża do przedszkola oddalonego o 25 km od domu, gdzie jest poddawany terapii. Szymon dla pełnej efektywności terapii logopedycznej musi codziennie korzystać z programu płytowego „Słucham i uczę się mówić”. Chłopiec powinien słuchać płyty dwa razy dziennie przez 10 minut. Dzięki radiomagnetofonowi z CD chłopiec będzie mógł dalej się rozwijać i uczyć kolejnych nowych słów.

Duże słuchawki FANTAZJA SPEŁNIONA

Z powodu ubytku słuchu Szymon potrzebuje dużych słuchawek, by lepiej słyszeć nowo poznawane słowa. Słuchawki wspomogą terapię z logopedą i będzie mógł sam z mamą pracować w domu. 

Biurko z krzesłem rosnące razem z dzieckiem FANTAZJA SPEŁNIONA

Postawa Szymona w trakcie nauki jest bardzo ważna dla jego kręgosłupa. Obecnie Szymon ma bardzo niewygodne krzesło, a siadając do stołu musi siadać na podpuszczce. Chłopiec potrzebuje biurko z krzesłem rosnące razem z nim. Mebel pozwoli stworzyć optymalne warunki do pracy i zabawy Szymonowi.