Dziecięce fantazje

Iiiii6ry-001
Imię dziecka:
Maciej
Wiek:
19
Województwo:
podkarpackie
Choroba:

mięsak Ewinga

Maciej w zeszłym roku zachorował na złośliwy nowotwór kości - mięsaka Ewinga. Guz umiejscowiony by lewej kości promieniowej. Chłopiec przeszedł 11 cykli chemioterapii. Lekarze podjęli decyzje o usunięciu chorej kości. Z powodu wysoko znajdującego się guza lekarze nie mogli wszczepić endoprotezy. Maciej nie ma ruchu obrotowego w ręce. Obecnie chłopiec jest na chemii wspomagającej, ale czekają go jeszcze 3 cykle chemioterapii. Maciej już spędził łącznie 6 miesięcy w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Chłopiec nie poddaje się chorobie i próbuje żyć normalnie. 

Laptop

Maciek ma starego laptopa, który zaczyna się psuć. Nowy komputer przydałby mu się nie tylko do nauki, ale też mógłby na nim oglądać swoje ulubione filmy. Chłopiec będzie mógł go zabrać ze sobą w podróż do szpitala w Warszawie. Maciej jest bardzo zdolnym dzieckiem, a w tym roku uzyskał w szkole średnią 5,0. Bardzo interesuję się medycyną. Bardzo lubi też informatykę i matematykę. W obecnym roku szkolnym zdobył 5 miejsce w konkursie matematycznym. Laptop pozwoliłby chłopcu rozwijać i pogłębiać swoje zainteresowania.

PlayStation z grami

Maciej z powodu choroby często przebywa w domu i nudzi się. Bardzo chciałby mieć własną konsolę PlayStation, by móc w każdej chwili sobie pograć. Dzięki konsoli będzie mógł spędzić trochę czasu na zabawie z młodszym rodzeństwem, Martą i Michałem. 

Gitara klasyczna

Wielkim marzeniem chłopca jest grać na gitarze. Maciej nie ma jednej kości w ręce i będzie musiał zamienić struny, by móc grać. Gitara pozwoli chłopcu choć na chwilę nie myśleć chorobie.