Dziecięce fantazje

2014-04-28-2071
Imię dziecka:
Artur
Wiek:
9
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

guz kości czołowej i oczodołu lewego 

Artur zachorował zimą 2014 roku. Wszystko zaczęło się od puchnięcia oka. Po badaniach okazało się, że na oczodole jest guz i duży kawałek zniszczonej kości. Chłopiec miał operację, bo istniało zagrożenie życia. Po usunięciu guza i części kości Artur zaczął chemioterapię. Obecnie chłopczyk jest już po 12 cyklach chemii i tomografii. Kość się regeneruje, ale guz jest nadal. Artur źle znosi chemię. Dużo gorączkuje, śpi, nie ma apetytu przez co chudnie i jest bardzo osłabiony.

Plac zabaw

Artur uwielbia chodzić na plac zabaw. Często korzysta z takich placów na różnych piknikach, festynach itp. Ale tam rodzice chłopca muszą za nie płacić… dlatego Artur marzy o swoim własnym placu zabaw na podwórku koło domu. Takim placu gdzie będzie miał do zabawy huśtawkę, zjeżdżalnię czy piaskownicę. Taki plac wniesie wiele radości i uśmiechu w życiu chłopca, pozwoli na aktywne spędzanie czasu z bratem Patrykiem oraz doda sił do dalszej walki z chorobą.

Zabawki-samochody

Artur mieszka na wsi. Jak każdy chłopiec lubi samochody. Zafascynowany jest w szczególności pojazdami jakie pracują na polu. Artur marzy, aby dostać modele traktorów, ciągników czy kombajnów. Takie zabawki pozwolą chłopcu urozmaicić zabawę oraz pozwolą lepiej poznać otaczający go świat.