Dziecięce fantazje

Mimii
Imię dziecka:
Joanna
Wiek:
19
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

mięsak kościopochodny

W styczniu 2014 dziewczynka zaczęła się uskarżać na ból lewej nogi. Na początku lekarze podejrzewali naciągnięcie mięśni, ale ból nie ustępował. Dwa miesiące od wystąpienia bólu wykonano prześwietlenie, które ujawniło guza kości udowej lewej nogi. Joasia została natychmiast skierowana do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Lekarze zlecili biopsję, która wykazała złośliwy nowotwór tkanki kostnej. Podjęto decyzję o niezwłocznej resekcji guza. Podczas zabiegu lekarzom udało się usunąć guz w całości i wstawić endoprotezę. Joasia pod okiem rehabilitantów robi już pierwsze kroki, ale ma przed sobą jeszcze długie leczenie onkologiczne. 

Konsola Xbox 360 z kinectem FANTAZJA SPEŁNIONA

Joasia bardzo lubi zajęcia plastyczne, a największą przyjemność sprawia jej robienie biżuterii i malowanie na szkle. Dziewczynka lubi tez zabawy ruchowe. Jej największym pragnieniem jest własna konsola do gier z kontrolerem ruchu. Przyda jej się nie tylko do zabawy, ale również do rehabilitacji ruchowej. 

Laptop

Dziewczynka ma przed sobą długie leczenie onkologiczne, które wiąże się z częstymi pobytami w szpitalu. Joasia chciałaby mieć laptopa, by móc go zabierać ze sobą na leczenie. Dzięki laptopowi będzie mogła oglądać swoje ulubione filmy i surfować po Internecie. Sprzęt przyda jej się także do nauki. 

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Joasia bardzo lubi swój pokój na piętrze, ale z powodu bólu przy poruszaniu musiała spać w salonie na parterze. Chciałaby już jak najszybciej wrócić do swojego pokoju. Marzeniem dziewczynki jest duży telewizor. Dzięki niemu, będzie mogła grać na konsoli w każdej chwili i oglądać ulubione programy kiedy tylko zapragnie.