Dziecięce fantazje

Matek-llllll
Imię dziecka:
Mateusz
Wiek:
13
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

mukowiscydoza

U Mateusza w ósmym miesiącu życia zdiagnozowano mukowiscydozę. Jest to choroba uwarunkowana genetycznie. Schorzenie objawia się przede wszystkim przewlekłą chorobą oskrzelowo-płucną oraz niewydolnością enzymatyczną trzustki. Chłopiec przyjmuje codziennie wiele leków i jest 3 razy dziennie inhalowany. U Mateusza stwierdzono powiększoną wątrobę. Największym marzeniem chłopca jest, aby on i jego starsza siostra Daria, która również choruje na tę samą chorobę, byli zdrowi. Niestety w chwili obecnej nie ma skutecznego lekarstwa na tę chorobę. 

Klocki Lego Star Wars statek kosmiczny

Chłopiec jest wielkim fanem klocków Lego. Największą przyjemność sprawia Mateuszowi składanie zestawów. Marzeniem chłopca jest złożenie statku kosmicznego Lego Star Wars, który będzie mógł dołączyć do swojej kolekcji zestawów.  

Laptop

Mateusz ma w domu starego zepsutego laptopa. Chciałby mieć nowy komputer. Dzięki laptopowi będzie mógł grać w gry Lego. Komputer będzie dzielił ze swoją starszą siostrą, 14-letnią Darią. 

Konsola XBOX 360

Pragnieniem chłopca jest własna konsola do gier. Dzięki konsoli będzie mógł więcej czasu spędzać na zabawie ze swoją siostrą Darią. Konsola umożliwi również grę w Lego