Dziecięce fantazje

Wp-20140518-006
Imię dziecka:
Łukasz
Wiek:
19
Województwo:
małopolskie
Choroba:

ostra białaczka limfoblastyczna

W wieku 10 lat u Łukasza wykryto guza w śródpiersiu. Lekarze zdiagnozowali u chłopca ostrą białaczkę limfoblastyczną. Choroba zaatakowała 93% szpiku kostnego Łukasza. Lekarze zlecili natychmiastową chemię. Po długiej chemioterapii wykonano u chłopca przeszczep szpiku kostnego pobranego od starszej siostry. Łukasz został poddany długiej rehabilitacji, która trwała ponad rok. Lekarzom udało się wyciąć guz w całości. W zeszłym roku nastąpiła późna wznowa jądrowa. Koniecznie było wykonanie orchidektomii prawostronnej i założenie drenażu. Niezbędne było również pobranie wycinka z jądra lewego i zabieg hernioplastyki. Założono u chłopca cewnik centralny Hickmana na szyi. Łukasz zmaga się również z wtórnym niedoborem odporności. Obecnie chłopiec nadal jest leczony chemią, które ma trwać dwa lata. Łukasz ma przed sobą jeszcze radioterapię. 

Teelewizor

Największą przyjemność sprawia Łukaszowi malowanie i projektowanie budowli. Z powodu choroby musi często odpoczywać.  Lubi wtedy oglądać programy podróżnicze i na temat architektury. Bardzo chciałby mieć własny telewizor w pokoju. Dzięki niemu będzie mógł oglądać swoje ulubione filmy i programy. 

Telefon

Z powodu choroby chłopiec będzie miał nauczanie indywidualne. Pragnieniem Łukasza jest telefon komórkowy, by móc być w stałym kontakcie z przyjaciółmi ze szkoły. W trakcie długich pobytów w szpitalu będzie mógł w każdej chwili zadzwonić do domu.