Dziecięce fantazje

Michalkowo-maj-2013-26
Imię dziecka:
Bartosz
Wiek:
17
Województwo:
podkarpackie
Choroba:

zespół wad wrodzonych, rzadka wada genetyczna, zespół Arnolda-Chariego

Bartosz urodził się zespołem wad wrodzonych. W skład zespołu wchodzą między innymi agenezja ciała modzelowatego, spodziectwo, wnętrostwo. Chłopiec nie chodzi i nie mówi, ale wiele rozumie. Dodatkowo zmaga się z rzadką wadą genetyczną o nazwie abberacja chromosomowa, polegającą na zmianie struktury lub liczby chromosomów. Z powodu nietypowych zmian składu chromosomów lekarze nie są wstanie nazwać tej choroby genetycznej. Ostatnio u Bartosza zdiagnozowano zespół Arnolda- Chariego. Choroba jest spowodowana zaburzeniem rozwoju tyłomózgowia, polega na przemieszczaniu się pnia mózgu i rdzenia do kanału kręgowego. Chłopiec zmaga się trzy razy w tygodniu z napadami padaczki i jest zmuszony do zażywania leków na bolesne zaparcia. Z powodu licznych wad genetycznych chłopiec przeszedł 6 operacji, między innymi stóp, bioder i podniebienia.

Laptop

Bartosz jest bardzo pogodnym dzieckiem i wiele rozumie. Największą przyjemność sprawia mu oglądanie bajek i słuchanie piosenek z obrazem. Chłopiec bardzo potrzebuje laptopa, którego będzie mógł postawić na łóżku lub na stoliku, gdy siedzi na wózku. Komputer będzie można wykorzystać do pracy na różnych programach logopedycznymi, które wspomogą dalszy rozwój Bartosza. 

Duży tygrys

Chłopiec kocha tygrysy, a jego najlepszym przyjacielem jest leżący pluszowy tygrys. Bartosz uwielbia na nim leżeć, a mocno tuląc się do niego jest bardzo szczęśliwy. Chłopiec wszędzie go ze sobą zabiera i zabawka jest już bardzo zużyta. Ma jeszcze jednego tygrysa, ale on jest za cienki i nieodpowiedni dla Bartosza. Największą radość sprawi chłopcu nowy, ogromny, leżący tygrys z ogonem. Inne pluszaki, małe czy duże, nie wzbudzają w nim tak ciepłych uczuć jak tygrysy.