Dziecięce fantazje

Zdjecie-011
Imię dziecka:
Piotr
Wiek:
19
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

choroba Huntingtona, ataksja dziedziczna

Piotruś do dwóch lat nie chodził i nie mówił. Od drugiego roku był leczony na polineuropatie. W zeszłym roku lekarze stwierdzili chorobę Huntingtona.  Schorzenie jest dziedziczną chorobą mózgu. Młodsze rodzeństwo, Paulina i Paweł, które również zostało zdiagnozowane w zeszłym roku choruje na to samo. Chłopiec codziennie zmaga się ze skutkami choroby. Piotruś nie potrafi biegać, ani skakać. 

Rower

Piotr bardzo często jeździ na wycieczki rowerowe ze swoim młodszym rodzeństwem. Niestety jego stary rower często się psuje i trzeba go naprawiać. Nowy rower sprawi mu największą przyjemność. Choroba sprawia, że Piotr czasami przewraca się na rowerze, ale jazda na rowerze jest tak wielką pasją, że chłopiec nie poddaje się, wstaje z ziemi, otrzepuje i rusza dalej. Dopóki choroba nie poczyniła wielkiego spustoszenia w jego młodym organizmie, chłopiec chce wykorzystać każdy dzień, w którym dobrze się czuje i jeździć rowerem.

Teleskop

Nową pasją Piotra są gwiazdy, nieboskłon. Chłopiec potrafi siedzieć przed domem do późna w nocy i patrzeć w migające, niezbadane punkciki. Piotr chce mieć teleskop, żeby móc bliżej przyjrzeć się i obserwować wszelkie ciała niebieskie. Takie zajęcie na pewno przyniesie wiele korzyści dla zdrowia, zachowania Piotra. Ze względu na swoją chorobę chłopiec często miewa ataki agresji. Obserwacja gwiazd pomoże wyciszyć Piotra.