Dziecięce fantazje

Le 004
Imię dziecka:
Lena
Wiek:
10
Województwo:
pomorskie
Choroba:

małogłowie, gładkomózgowie, padaczka

Lena, tak jak jej starsza siostra urodziła się z małogłowiem. Dodatkowo u dziewczynki występuje gładkomózgowie. Jest to wada wrodzona charakteryzująca się nieprawidłowościami w budowie wewnętrznej struktury mózgu. Kora mózgowa zbudowana jest z 6 warstw, a u chorych osób stwierdza się tylko 4 warstwy. Choroba jest nieuleczalna, a dzieci cierpiące na zaburzenie nie dożywają 10 lat. Lena zmaga się również z licznymi napadami padaczki. Dziewczynka z powodu swojej choroby jest dzieckiem leżącym, nie mówi i nie chodzi. U Lenki wprowadzono cewnik przez ścianę brzuszną do żołądka, by móc karmić dziewczynkę dojelitowo. Dziewczynka często zapada na różne infekcje, które zagrażają jej życiu. 

Wyjazd nad morze

Lenka mimo swoich wad i chorób jest bardzo pogodnym dzieckiem i często się uśmiecha. Największą przyjemność sprawia jej słuchanie muzyki na swojej MP4, z którą nawet śpi. Dziewczynka nie jest wstanie powiedzieć o czym tak naprawdę marzy. Lenka nigdy nigdzie nie wyjeżdżała. Niestety z powodu szybkiego pogorszenia stanu zdrowia dziewczynki daleka podróż np. w góry nie jest możliwa. Właśnie dlatego mama pragnie zabrać córeczkę nad morze.

Dźwiękowe zabawki edukacyjne FANTAZJA SPEŁNIONA

Lena uwielbia śpiew i muzykę, a ostatnio, chwali się mama, lubuje się w heavy metalu. Radość sprawia jej zabawa dźwiękowymi gadżetami.