Dziecięce fantazje

Nikola kowalik
Imię dziecka:
Nikola
Wiek:
9
Województwo:
lubelskie
Choroba:

opryszczkowe zapalenie mózgu

Do drugiego roku życia Nikola była zdrowym, radosnym dzieckiem. Biegała, bawiła się, zabawiała wszystkich rozmową. Było tak cudownie… Koszmar Nikoli zaczął się od wirusowego zapalenia gardła. Dziewczynka nie dostała antybiotyku, bo to tylko wirus. Pomimo przestrzegania wszelkich zaleceń lekarza z dnia na dzień było coraz gorzej. W końcu Nikola trafiła do szpitala. Gorączka nadal rosła doprowadzając do drgawek, utraty przytomności w końcu niedokrwiennego niedotlenienia mózgu. Niemal 2 tygodnie później zdiagnozowano opryszczkowe zapalenie mózgu. Życie Nikoli i jej bliskich zmieniło się diametralnie. Nikola nie chodzi, nie siedzi, nie mówi. Rozumie wszystko i tak bardzo się stara, tylko ciało odmawia jej posłuszeństwa.

Bajki na DVD i pluszaki FANTAZJA SPEŁNIONA

Nikola uwielbia oglądać bajki. Zwłaszcza te o zwierzętach. Konie, psy, koty… godzinami mogłaby wraz z nimi przeżywać zabawne przygody. Są takie szybkie i wesołe. A gdyby jeszcze można było przytulić się do mięciutkiego pluszowego konika czy psa…

Fotel rozkładany FANTAZJA SPEŁNIONA

Dziewczynka bardzo potrzebuje bezpiecznego miejsca do spania, najlepiej 1-osobowego fotela, który po rozłożeniu zmienia się w łóżko. Ważne, żeby był mocno zabudowany, aby z niego nie spadła.

Piaskownica FANTAZJA SPEŁNIONA

Nikolka marzy również o piaskownicy z pokrywą.