Dziecięce fantazje

Img-6464
Imię dziecka:
Klaudia
Wiek:
15
Województwo:
pomorskie
Choroba:

stwardnienie guzowate

Klaudia urodziła się z bardzo rzadką chorobą- stwardnieniem guzowatym. Na początku lekarze nic nie wykryli. Diagnoza przyszła w trzecim miesiącu życia. Klaudia ma guzy w mózgu, oku, sercu i nerkach. Choroba spowodowała padaczkę lekooporną. Dziewczynka ma też wadę lewego oka - ubytek tęczówki z odklejeniem siatkówki. Dziewczynka nie chodzi, nie mówi. Pokarm zostaje doprowadzany do jej żołądka poprzez pega, ponieważ Klaudia nie chce i nie umie jeść sama. W zeszłym roku, z powodu licznych ataków padaczki wszczepiono jej stymulator nerwu błędnego. Do tego dziewczynka ma lekki niedowład lewostronny. Klaudia jest w złym stanie psychicznym, jest bardzo nerwowa. Jej rozwój psychoruchowy jest opóźniony. Dodatkowo ma nadwrażliwość stóp na dotyk tak silną, że od kilku lat nie może założyć rajstop czy butów.

Zabawki interaktywne

Klaudia uwielbia wszelkiego rodzaju zabawki, które wydają dźwięki i mają kolorowe, migające światełka. Bawiąc się nimi, nawet tylko widząc je, dziewczynka się uspokaja, uśmiecha, staje się radosna. Zabawki interaktywne pomogą w indywidualnej edukacji Klaudii. Dzięki nim dziewczynka częściej będzie się uśmiechać i mniej denerwować.

Ubrania

Klaudia, jak każda dziewczynka lubi ubrania. Uwielbia przebierać się, a ciuszki muszą być bardzo kolorowe. Ulubiony kolor dziewczynki to niebieski. I chciałaby dostać jak najwięcej ubrań właśnie w tym kolorze. Taki prezent na pewno ucieszy Klaudię oraz pozwoli jej poczuć się jak mała dama.