Dziecięce fantazje

Pastedgraphic-1-kopia
Imię dziecka:
Mikołaj
Wiek:
18
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

Zespół Freemana-Sheldona

Mikołaj urodził się z zespołem Freemana – Scheldona. Jest to bardzo rzadka choroba genetyczna. Większość cech charakterystycznych dla tego syndromu spowodowana jest słabością mięśni, które w różnych obszarach ciała znajdują się w jednej ściśle określonej pozycji, ograniczając zakres ruchu i prawidłowy rozwój mięśni sąsiednich. To rodzaj artrogrypozy - inaczej zwanej wrodzoną sztywnością wielostawową, charakteryzującą się licznymi przykurczami. Chłopiec był kilkukrotnie operowany, czekają go kolejne poważne zabiegi ortopedyczne. Z powodu zapisu genetycznego, stopy Mikołaja wracają do stanu sprzed operacji i chłopiec porusza się na palcach.

Wycieczka do Disneylandu

Wycieczka do Disneylandu to marzenie większości dzieci, szczególnie tych, które są miłośnikami pięknych bajek Disneya. Disneyland to fantastyczny bajkowy świat, miejsce, gdzie spełniają się sny i marzenia. Do zabawy zapraszają postacie ze słynnych kreskówek. Tematyczne parki, przedstawienia i parady zachwycą osoby w każdym wieku. Marzeniem Mikołaja jest odwiedzić z bratem i rodzicami to magiczne miejsce, by osobiście dotknąć bajkowego świata i dać się porwać niesamowitej zabawie.

Laptop

13” Apple MacBook Air  jest bardzo lekki i Mikołaj mógłby sam go przenosić i wszędzie zabierać. Jednocześnie ma bardzo dobre parametry techniczne, co pozwoliłoby mu rozwijać zdolności informatyczne. Mikołaj mógłby także grać z kolegami ze szkoły przez Internet. Taki laptop jest ogromnym marzeniem Mikołaja.