Dziecięce fantazje

Mikolaj-u-dominika-urodziny-dudka-sesja-suni-423
Imię dziecka:
Dominik
Wiek:
18
Województwo:
małopolskie
Choroba:

wada serca Fallota

Dominik ma wadę serca Fallota od urodzenia, przez co musiał po urodzeniu przebywać w szpitalu dziewięć miesięcy. Chłopiec przeszedł operację, podczas której została wykryta dysplazja oskrzelowo-płucna oraz zwłóknienie płuc. Niestety, z powodów kardiologicznych Dominik nie kwalifikuje się do całkowitej korekty serca. Dodatkowo chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Ma porażenie lewostronne. W wieku dwóch lat wykryto jeszcze niedoczynność tarczycy. Jakby tego było mało, od siódmego roku życia Dominik zmaga się też z padaczką. Ostatnio Dominik przebywał w szpitalu z powodu zapalenia płuc. Był podłączony pod respirator przez dwa tygodnie. Dominik jest rehabilitowany, dzięki czemu zaczyna powoli, od nowa chodzić. Chłopiec musi być podłączony do koncentratora tlenu przez całą dobę. Przyjmuje bardzo dużo leków. 

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Chłopiec marzy o laptopie, który będzie doskonałą formą rozrywki w nudnych szpitalnych ścianach oraz znacznie ułatwi chłopcu naukę. 

Dotykowy telefon

Dominik nie ma telefonu. Nigdy go nie miał. Bardzo chciałby być w stałym kontakcie z rodziną, gdy przebywa w szpitalu oraz ze znajomymi. Dominik ma nauczanie indywidualne w domu, przez co kontakt z rówieśnikami jest znacznie utrudniony.

Zabawki

Dominik szybko się męczy. Nie może spędzać aktywnie czasu na podwórku czy placach zabaw. Dlatego chłopiec marzy o dużej ilości zabawek. Bardzo ucieszyłby się z klocków, samochodów czy gier. Taki zestaw zabawek wniesie wiele radości w życie chłopca oraz pozwoli na zabawę z młodszym bratem, Kubą.