Dziecięce fantazje

Olivier Wolschon
Imię dziecka:
Olivier
Wiek:
13
Województwo:
pomorskie
Choroba:

ostra białaczka limfoblastyczna

Jesienią 2014 roku u Oliviera pojawiły się problemy z poruszaniem się. Chłopiec praktycznie przestał chodzić i musiał przerwać uczęszczanie do szkoły, w której dopiero co rozpoczął naukę. Rodzice zaczęli szukać przyczyny takiego stanu i niestety niedługo potem padła diagnoza: ostra białaczka limfoblastyczna. Oliviera poddano leczeniu blokami chemioterapii. Wprowadzono także rehabilitację, aby przywrócić sprawność w nogach.

Konsola FANTAZJA SPEŁNIONA

Olivier uwielbia grać na tablecie i komputerze, zwłaszcza w Minecraft. Marzy o najnowszej konsoli PS4. Podczas częstych pobytów w szpitalu gry bardzo poprawiają jego samopoczucie. Pozwalają oderwać się od rzeczywistości, choroby i uciec w barwny i radosny świat fantazji.

Żółw stepowy

Olivier marzy o własnym zwierzątku. Ze względu na alergię nie może mieć psa ani kota, dlatego chciałby zaopiekować się żółwiem. Pragnie troszczyć się o niego, głaskać go i bawić się z nim. Taki zwierzęcy przyjaciel byłby dla chłopca źródłem ogromnej radości, a także lekcją odpowiedzialności. Olivierowi przydałoby się także terrarium i inne akcesoria dla żółwia.