Dziecięce fantazje

Jakub Matusiak
Imię dziecka:
Jakub
Wiek:
10
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

złożona wada serca

Kuba urodził się ze złożoną wadą serca. Nieprawidłowości jest w sumie aż osiem. Polegają m.in. na tym, że jego serduszko jest powiększone i ma nieprawidłowy kąt. Kuba do tej pory przeszedł dwie ciężkie operacje przeprowadzone na otwartym sercu. Obecnie czeka na kolejną. Chłopiec już nie raz był bliski śmierci, wielokrotnie go reanimowano. Często choruje, a pobyt w szpitalu stanowi dodatkowe zagrożenie dla jego organizmu. Ponadto Kuba cierpi na astmę oskrzelową, ma podejrzenie padaczki, skrzywienie klatki piersiowej, kolan i stóp. Tomografia wykazała także torbiel w mózgu, która jest rzadko spotykana i nieoperacyjna. Chłopiec mimo bardzo młodego wieku jest świadomy swoich chorób.

Konsola Xbox FANTAZJA SPEŁNIONA

Kuba lubi grać we wszelkiego rodzaju gry. Konsolę Xbox 360 pierwszy raz zobaczył w szpitalnej świetlicy i od tej pory marzy by mieć własną, z kinectem i dwoma padami. Taka konsola może bardzo pomóc w rehabilitacji Kuby oraz pozwoli mu bawić się ze swoim starszym bratem Kacprem, który także dzieli się z nim swoimi zabawkami.  

Mata do hydromasażu

Kuba jest nieustannie rehabilitowany. Niestety jest to związane z ogromnymi kosztami. Kolejnym marzeniem chłopca jest mata do hydromasażu. Dzięki takiemu urządzeniu Kuba będzie mógł być poddawany terapeutycznym zabiegom także w domu.