Dziecięce fantazje

Kornelia Stupen
Imię dziecka:
Kornelia
Wiek:
10
Województwo:
opolskie
Choroba:

guz Wilmsa

Latem 2014 roku wykryto u Kornelii guza Wilmsa z przerzutami do węzłów chłonnych. Już po kilku dniach od postawienia diagnozy podano pierwszą z czterech dawek chemii przedoperacyjnych. Pomimo agresywnego i szybkiego leczenia konieczna była operacja usunięcia guza wraz z lewą nerką. Następnym etapem leczenia Kornelii była radioterapia oraz kolejne cykle chemioterapii.

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Kornelia uwielbia księżniczki. W przerwach pomiędzy kolejnymi pobytami w szpitalu dziewczynka spędza czas w swoim „księżniczkowym” pokoju.  Do pełni szczęścia brakuje jej telewizora, na którym mogłaby oglądać bajki o królewnach oraz programy przyrodnicze, które pomogłyby jej poznać otaczający ją świat. 

Furby Boom FANTAZJA SPEŁNIONA

Kornelia kocha także pluszowe zabawki. Ma ich dużo w swojej kolekcji, ale marzy o Furby Boom - różowym w białe kropki - którym mogłaby się opiekować i zabierać ze sobą do szpitala. 

Przenośny odtwarzacz DVD FANTAZJA SPEŁNIONA

Kornelia chciałaby mieć także odtwarzacz DVD, dzięki któremu częste podróże do szpitala i pobyty w nim mijałyby jej szybciej przy ulubionych bajkach.