Dziecięce fantazje

Jakub Materkowski 7 l.
Imię dziecka:
Jakub
Wiek:
12
Województwo:
mazowieckie
Choroba:

nowotwór jelita cienkiego

W 2013 roku Kuba zaczął cierpieć na silne bóle brzucha. Wymiotował i miał biegunkę, jednak lekarze nie zlecili szczegółowych badań. Trwało to kilka miesięcy, aż w końcu pewnego dnia chłopiec zaczął wymiotować kałem. Potrzebna była natychmiastowa operacja i dopiero wtedy padła diagnoza: rak jelita cienkiego. Razem z guzem wycięto kawałek jelita, a następnie zastosowano agresywną chemioterapię, która wyniszczyła organizm Kuby.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Największym marzeniem Kuby jest laptop. Chłopiec uwielbia grać w gry komputerowe, bo pozwalają mu poczuć się zwykłym 7-letnim dzieckiem i zapomnieć o chorobie, z którą przyszło mu się zmierzyć. Kuba za pośrednictwem laptopa chciałby też utrzymywać kontakty z kolegami i koleżankami ze szpitala, ponieważ bardzo się z nimi zaprzyjaźnił.

Wyjazd nad morze

Drugim ogromnym marzeniem Kubusia jest wyjazd nad morze – najlepiej z całą rodziną oraz przyjaciółmi ze szpitala. Chłopiec nigdy nie był nad morzem,  a kiedy widzi je w telewizji, jest zachwycony i oniemiały z wrażenia. Kubuś jest świadomy, że jego rodziców nie stać na spełnienie takiego marzenia, zwłaszcza że wychowuje się z czwórką rodzeństwa, ale nie traci nadziei, że kiedyś  będzie mu dane biegać po piaszczystej plaży i uciekać ze śmiechem przed falami.

Rower FANTAZJA SPEŁNIONA

Kuba marzy o własnym rowerze, na którym będzie mógł zwiedzać najbliższe okolice z kolegami i wyruszać na pełne przygów wycieczki z rodziną.