Dziecięce fantazje

Antoni klos.JPG
Imię dziecka:
Antoni
Wiek:
13
Województwo:
łódzkie
Choroba:

mięsak podstawy czaszki

We wrześniu 2014 roku u Antosia zdiagnozowano mięsaka podstawy czaszki IV stopnia z przerzutami do płuc. Rodziców już wiele miesięcy wcześniej niepokoił stan zdrowia chłopca, odbywali liczne wizyty u różnych lekarzy, ale krytyczny moment nastąpił na wakacjach w 2014 roku. Podczas robienia zdjęć rodzice zauważyli, że chłopiec uśmiecha się połową twarzy. Nadal jednak nie postawiono diagnozy. Przyczynę odkryto dopiero kiedy Antoś trafił w ciężkim stanie na OIOM. Zasugerowano operację, jednak ze względu na duże ryzyko ciężkich powikłań ostatecznie zdecydowano się na silną chemioterapię.

Laptop

Antoś jest raczej typem nieśmiałego domatora, lubi bawić się z młodszą siostrą oraz grać na komputerze. Ze względu na leczenie chemioterapią musi być odcięty od rówieśników. Nawet jego siostra zmuszona była przerwać uczęszczanie do przedszkola. Antoś marzy o laptopie, który umożliwiłby mu nawiązanie jakiegokolwiek kontaktu z innymi dziećmi i pomógł w zwalczeniu szpitalnej nudy. 

Trampolina FANTAZJA SPEŁNIONA

Drugim marzeniem Antosia jest trampolina, która dałaby mu namiastkę sportu i na której mógłby skakać razem z siostrą. Chłopiec zanim zachorował trenował judo i bardzo mu brakuje aktywności ruchowych.