Dziecięce fantazje

Zuzanna zdanek
Imię dziecka:
Zuzanna
Wiek:
11
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

chłoniak Burkitta

Zuzia cierpi na nowotwór z grupy chłoniaków – chłoniak Burkitta, który zaatakował ciemieniową i skroniową część lewej połowy jej główki. Guz urósł z dnia na dzień, a właściwie z godziny na godzinę! Pojawiły się też wymioty i ból głowy. Na pogotowiu zlekceważono przerażoną matkę, jednak w szpitalu szereg badań szybko wykazał, że guz jest rodzajem złośliwego nowotworu. Od tej pory rozpoczęto walkę za pomocą chemioterapii, która niestety powoduje u Zuzi wiele powikłań, m.in. stwierdzono złamanie kręgu lędźwiowego. Dziewczynka praktycznie nie może się ruszać i czeka na założenie specjalnego gorsetu usztywniającego górną połowę ciała.

Różowy rowerek z koszykiem w kwiatki

Wielkim marzeniem Zuzi jest rowerek z koszyczkiem w kwiatki. Rowerek musi być koniecznie różowy, gdyż według dziewczynki jest to najpiękniejszy kolor na świecie. Nawet kafelki w remontowanej łazience zażyczyła sobie w tym właśnie kolorze. Na nowym, ślicznym, dziewczęcym rowerku Zuzia będzie mogła wreszcie uciec od smutnych myśli o chorobie i beztrosko popedałować przed siebie.

Konsola xbox z grami dla dziewczynek

W szpitalu Zuzia bardzo tęskni za bliższymi i dalszymi członkami swojej rodziny, z którymi jest silnie związana. Na razie pocieszenie daje jej pogrążenie się w bajkowy świat jej ukochanych kucyków Pony, ale dziewczynka marzy o konsoli xbox z zestawem gier dla dziewczynek. Taki prezent z pewnością umili samotne chwile spędzane w szpitalu.