Dziecięce fantazje

Krzysztof sojka.JPG
Imię dziecka:
Krzysztof
Wiek:
14
Województwo:
wielkopolskie
Choroba:

mukowiscydoza

Mukowiscydozę zdiagnozowano u Krzysia, kiedy miał 3,5 roku, ale już od urodzenia chłopiec chorował na nawracające zapalenie oskrzeli, płuc i miał duże problemy jelitowe. Obecnie jest pod stałą opieką lekarską. Jego codzienność to inhalacje, drenaże, leki, fizjoterapia, kontrole szpitalne. Są dni, kiedy Krzyś czuje się dobrze, ale bywają też dużo cięższe, kiedy dokuczają mu duszności i dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

Krzyś uwielbia grać w piłkę nożną i jeździć na rowerze, jednak ze względu na stan zdrowia nie zawsze może brać udział w aktywnościach fizycznych. Chłopiec nie ma własnego telefonu komórkowego ani żadnych sprzętów elektronicznych. Brakuje też Internetu. W domu jest tylko 30-letni telewizor. Krzyś marzy o nowym telewizorze, który byłby dla niego oknem na świat.

Telefon

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak wiele możliwości daje telefon komórkowy. Dzwonienie do bliskich, sms-owanie z kolegami, surfowanie po Internecie, robienie zdjęć - to tylko niektóre z nich. Dlatego marzeniem Krzysia jest telefon, który pozwoliłby mu korzystać z tych wszystkich rozywek i opcji utrzymywania kontaktów.