Dziecięce fantazje

Przemyslaw dorosz
Imię dziecka:
Przemysław
Wiek:
10
Województwo:
lubelskie
Choroba:

zespół Saethre Chotzen

Przemek cierpi na zespół Saethre Chotzena, charakteryzujący się przedwczesnym zrośnięciem szwów czaszkowych. Jego główka jest mocno zdeformowana. W swoim krótkim życiu przeszedł już wiele operacji ratujących życie i zdrowie, a wiele ciągle przed nim. Niestety ostatnio okazało się, że lewa część jego układu oddechowego jest niesprawna, przez co chłopiec łatwo się męczy i jest dużo wolniejszy od rówieśników. Przemek wymaga stałej rehabilitacji, terapii logopedycznej i zajęć z integracji sensorycznej.

Zestaw klocków Lego FANTAZJA SPEŁNIONA

Przemek jest cichym i spokojnym chłopcem. Ma duże kompleksy, dlatego woli się bawić z bratem w domu niż wyjść do innych dzieci. Brat Przemka również cierpi na tę samą chorobę. Obaj uwielbiają klocki, ale w domu mają tylko Lego Duplo, z których dawno wyrośli. Przemek marzy o nowym, dużym zestawie klocków lego odpowiednim dla jego wieku, związanym np. z tematyką gospodarstwa rolnego. Prezent taki z pewnością wniósłby iskierkę radości do jego życia. 

Wyjazd nad morze

Krystian i Przemek najbardziej chcieliby wyjechać nad morze, by choć na chwilę zapomnieć o częstych wyjazdach na badania, pobytach w szpitalu. Nigdy nie widzieli polskiego morza, z braku funduszy nigdy nie byli na żadnym wypoczynku wakacyjnym czy feryjnym