Dziecięce fantazje

Emilia marciniak 8 l.
Imię dziecka:
Emilia
Wiek:
13
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

encefalopatia wrodzona

Emilka od urodzenia cierpi na encefalopatię. Zasadniczą cechą choroby jest uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego. Dziewczynka nie rozwija się prawidłowo – ma poważne problemy z chodzeniem (nosi ortezy i często porusza się na wózku), nie mówi, ma napady padaczki, niedosłuch prawego uszka, uszkodzone nerwy wzroku, przez co nie widzi na jedno oko. Stwierdzono u niej upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym. Niestety Emilkę dotknęło także niebezpieczne schorzenie charakteryzujące się skłonnością do występowania samoistnych, nasilonych krwotoków.

Wizyta w aquaparku FANTAZJA SPEŁNIONA

Emilka najbardziej na świecie uwielbia zabawy w wodzie. Przebywanie na basenie sprawia jej niesamowitą radość, a jednocześnie pływanie wspomaga rehabilitację. Właśnie dlatego wymarzonym prezentem dla niej byłaby wizyta w aquaparku. Park wodny z nowoczesnymi atrakcjami zapewniłby dziewczynce wspaniałą zabawę, pełny relaks, a także możliwość spędzenia czasu wśród bliskich oraz rówieśników.

Zabawki grająco-świecące

Emilka bardzo się cieszy, kiedy może się bawić kolorowymi zabawkami, które świecą, poruszają się i wydają dźwięki. Zestaw takich edukacyjnych, interaktywnych zabawek dostosowanych do jej poziomu intelektualnego byłby upragnionym, a jednocześnie bardzo pożytecznym prezentem.