Dziecięce fantazje

Marta Przewodowska 17 l.
Imię dziecka:
Marta
Wiek:
22
Województwo:
zachodniopomorskie
Choroba:

chłoniak Hodgkina

U Marty w kwietniu 2013 roku rozpoznano chłoniaka Hodgkina. Początkowo lekarze zapewniali, że leczenie nie potrwa długo. Dziewczynka otrzymała kilkanaście cykli chemii, jednak choroba nie dawała za wygraną i oprócz chemioterapii zastosowano również naświetlania oraz poddano Martę autoprzeszczepowi szpiku. Mimo tak agresywnego i złożonego leczenia w połowie 2014 roku nastąpiła kolejna wznowa choroby. Jedynym ratunkiem okazała się terapia przeciwciałami, której koszt wynosił ok. 200 tysięcy złotych. Następnie na początku 2015 roku odbył się przeszczep szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy. Nikt nie spodziewał się tak długiej i wyczerpującej walki!

Laptop

Z powodu ciężkich doświadczeń związanych z chorobą Marta stała się osobą skrytą, która lubi spędzać czas głównie na spokojnych aktywnościach. Marzy jej się własny laptop, na którym mogłaby oglądać ulubione filmy i słuchać muzyki. Byłby to dla niej idealny sposób na relaks i odprężenie się. Komputer pomógłby jej także trochę się otworzyć i nawiązać kontakt z rówieśnikami.

Rower

Drugim największym marzeniem Marty jest rower. Dziewczyna chciałaby wreszcie móc wyjść z domu, pobyć na świeżym powietrzu i zaznać odrobiny ruchu. Nic nie ucieszyłoby jej bardziej niż możliwość wyruszenia na wycieczkę w nieznane na nowym, pięknym rowerze, który należałby tylko do niej.