Dziecięce fantazje

Marta Binek 10 l.
Imię dziecka:
Marta
Wiek:
15
Województwo:
warmińsko-mazurskie
Choroba:

nowotwór złośliwy mózgu

Zanim u Marty zdiagnozowano chorobę, działy się z nią bardzo niepokojące rzeczy. Najpierw były to trudności z koordynacją ruchową, zawroty głowy i wymioty, ale potem objawy zaczęły narastać szybko i lawinowo. Dziewczynka miała problemy w szkole, bo gorzej słyszała, niedowidziała i zmienił jej się charakter pisma. Jej mowa stała się spowolniona, a ponadto straciła niemal wszystkie umiejętności ruchowe, a przecież kiedyś była niezwykle sprawna. Przyczyną wszystkich tych objawów okazał się guz mózgu. Ulokował się on w móżdżku i uciskał nerwy. Istniało zagrożenie dla życia Marty, dlatego niemal natychmiast po diagnozie poddano ją operacji, a następnie serii naświetlań i chemioterapii. Choroba znacznie uszkodziła słuch dziewczynki, a także spowodowała u niej neuropatię oraz problemy z chodzeniem.

Laptop FANTAZJA SPEŁNIONA

Marta to bardzo inteligentna dziewczynka, która dużo czyta, lubi rozwiązywać krzyżówki i wszelkie łamigłówki. Brała udział w różnych konkursach szkolnych i wygrywała je. Marta marzy o laptopie, który pozwoli jej poszerzać zainteresowania, rozwijać wiedzę o świecie i zaspokajać ciekawość. Dziewczynka na razie nie może uczęszczać do szkoły, a nie chce mieć zaległości w materiale, dlatego komputer byłby idealnym prezentem, a jednocześnie oknem na świat istniejący poza domem i szpitalem.

Rower FANTAZJA SPEŁNIONA

Marta od zawsze była bardzo aktywnym i uzdolnionym sportowo dzieckiem. Do czasu choroby żaden sport nie sprawiał jej kłopotu. Wspólnie z rodzicami i bratem dużo czasu spędzała na aktywnościach ruchowych na świeżym powietrzu. Dziewczynka już się nie może doczekać, kiedy w pełni wyzdrowieje i znowu będzie mogła jeździć konno, pływać i szusować na nartach. Cały czas snuje plany.. Najbardziej marzy jej się długa rodzinna wycieczka rowerowa. Z tego powodu bardzo chciałaby dostać nowy rower, bo z dotychczasowego już powoli wyrasta. Taki rower pozwoliłby wcielić w życie największe marzenie Marty!